Автор DzigoraComplexОприлюднено
Кожен автовласник хоче, щоб салон його машини виглядав чистим і охайним. Це здається легким завданням, поки автомобіль новий, але стає все важче з часом: пил, плями, що в’їлися, крихти, шерсть домашніх тварин накопичуються в оббивці і килимках, псують їхній зовнішній вигляд. Позбутися їх звичайне самостійне прибирання в салоні вже не допомагає. Тут приходить на допомогу професійна чистка.

Хімчистка салону автомобіля – це «генеральне прибирання» всередині авто. Вона приводить до ладу не лише килимове покриття і сидіння, але і стелю, двері, пластикові деталі, панель приладів –тобто практично всі поверхні в салоні. Інша важлива відмінність хімчистки від простого прибирання полягає в тому, що тут використовуються не просто вологі ганчірки і серветки, а спеціальні засоби для чищення та професійне обладнання.

Навіщо потрібна хімчистка салону авто?

 • Для відновлення зовнішнього вигляду салону. Навіть якщо вам здається, що у вашій машині чисто, але ви давно не робили серйозного прибирання, то після хімчистки ви здивуєтеся, наскільки свіжого і оновленого вигляду набуде салон. І це не кажучи про ті випадки, коли на сидіннях залишилися добре помітні плями – тут чистка просто необхідна.
 • Для боротьби з неприємним запахом. Якщо запах не пов’язаний із технічними неполадками (наприклад, з несправністю вихлопної системи або зносом зчеплення), то ретельна професійна хімчистка допомагає його усунути. Повітря в салоні стає більш свіжим.
 • Для дезінфекції. Процедура хімчистки, що передбачає обробку парою, допомагає позбутися шкідливих бактерій, вірусів, цвілевих грибків, мікроскопічних кліщів.
 • Для запобігання алергії. Алергікам особливо важливо регулярно робити хімчистку: адже чхання за кермом може стати причиною зниження концентрації та погіршення безпеки на дорозі.
 • Для захисту електропроводки. Занадто велика кількість забруднень (особливо олійних) біля проводів може призвести до проблем із запуском електрообладнання.
 • Для зниження навантаження на систему кондиціонування. Більше бруду та пилу в салоні – раніше потрібно міняти салонний фільтр, чистити і діагностувати кондиціонер. До речі, тут працює і зворотний взаємозв’язок: якщо вчасно робити заміну фільтру і заправку кондиціонера, то чистота в салоні буде зберігатися довше.
 • Для підвищення ринкової вартості авто під час продажу. Тут усе просто: чистий салон – більша привабливість автомобіля для потенційного покупця.

Салон авто після хімчистки

Які існують види хімчистки?

 • Традиційна мийка салону. До такого способу автовласники часто вдаються самостійно, бажаючи заощадити; раніше, до розвитку сучасних технологій, він застосовувався і фахівцями. Мийка може дати гідний результат, якщо забруднення не дуже сильні; але вона має один серйозний недолік: салон після такого чищення сохне дуже довго, часом до 2 діб. У зимовий період її проводити не рекомендується: можуть замерзнути ущільнювачі та інші елементи. А якщо не дочекатися повного висихання і почати використовувати автомобіль раніше, то це загрожує розвитком грибка та інших мікроорганізмів.
 • Хімчистка парою. Тут необхідне спеціальне обладнання – парогенератор, який обробляє поверхні салону, дозволяючи отримати глибоке очищення й дезінфекцію. Час на висихання після такої чистки у рази менший, ніж після мийки, але він все ж необхідний.
 • Суха хімчистка. Цей спосіб став можливий завдяки появі сучасних засобів для чищення у вигляді піни, які достатньо нанести на поверхню з балончика, потримати деякий час і стерти. Він зручний своєю простотою і швидкістю, але часто недостатньо ефективний: не може впоратися з глибокими забрудненнями.
 • Хімчистка апаратом Tornador. Такий метод поєднує в собі переваги двох попередніх; саме його ми використовуємо в нашому автосервісі. Апарат оснащений воронкою, потік повітря з якої створює «торнадо-ефект»: ретельно видуває забруднення та збирає їх, одночасно розпилюючи засіб для чищення. Завдяки високому ступеню розпилення поверхня залишається майже сухою; однак, цей спосіб все одно може включати дезінфікуючу обробку парою.
 • Окремо варто згадати хімчистку шкіряних салонів. Такий матеріал оббивки вимагає особливого поводження: щоб шкіра не потріскалася, наносяться спеціальні кондиціонери і використовуються щадні засоби. Тому чищення такого салону настійно рекомендується довіряти лише професіоналам.

Шкіряний салон після хімчистки

Також, залежно від ступеня розбору, розрізняють хімчистку:

 • просту – салон не розбирається, чистяться лише ті поверхні, до яких є доступ;
 • з частковим розбором – знімаються сидіння авто;
 • з повним розбором – салон розбирається повністю, що дозволяє отримати доступ до найбільш важкодоступних куточків.

Нарешті, за бажанням власника може проводитися часткова хімчистка – наприклад, тільки одного ряду сидінь, тільки багажника або тільки килимків. Звичайно, такий спосіб менш ефективний, але він може бути корисним, наприклад, якщо ви пролили напій на одне сидіння, а решта салону ще досить чиста.

Як виконується хімчистка авто?

Розглянемо процедуру хімчистки на прикладі того, як вона робиться у нас в DZigora Complex.

 1. Перед виконанням процедури рекомендується вимити кузов автомобіля, щоб не занести забруднення з нього всередину салону.
 2. Потім з салону за допомогою пилососа видаляється невелике побутове сміття і великі частки бруду, які можуть перешкодити подальшому процесу чистки. Також на цьому етапі витягуються попільнички та інші знімні елементи; за необхідності – знімаються сидіння.
 3. Далі починається власне обробка салону апаратом Tornador: стеля, потім двері, сидіння, підлога і так далі. Окремо витягуються й чистяться килимки. Засіб для обробки обирається відповідно до матеріалу, з якого зроблений салон.
 4. Поверхні додатково обробляються парогенератором для дезінфекції.
 5. Салон залишають відкритим для просушування. Після висихання повертаються на місце килимки та інші елементи, які були зняті. Вся процедура зазвичай займає до 5 годин.

Як часто потрібно робити хімчистку?

Існує думка, що чистка салону – справа не така вже й важлива, і достатньо робити її або перед продажем авто, або коли салон стає вже зовсім брудним. Насправді, звичайно, варто виконувати цю процедуру регулярно: відповідно до рекомендацій фахівців – як мінімум раз на рік. Окрім цього, існує ціла низка умов, за яких бажано робити хімчистку частіше:

 • ви живете в районах із підвищеною забрудненістю повітря;
 • ви часто їздите по ґрунтових дорогах, піску, бездоріжжю;
 • у машині часто перевозяться домашні тварини, через що в салоні накопичується шерсть;
 • у вашій родині є алергіки або маленькі діти;
 • ви палите в салоні.

Також є сенс подумати про «позачергову» хімчистку:

 • після літнього сезону, якщо ви часто користувалися машиною та сидіння стали брудними від поту і пилу;
 • після зими, якщо погодні умови були складними і в салон зі взуттям потрапило багато бруду, піску та солі з доріг;
 • після тривалої подорожі;
 • після суттєвого ремонту;
 • після купівлі авто з пробігом, якщо старий власник недостатньо добре подбав про його чистоту.

Зрозуміли, що вам необхідно зробити хімчистку автомобіля? У DZigora Complex завжди раді вам допомогти! Записуйтеся за телефоном, вказаним угорі сайту, або натискайте на кнопку нижче та переходьте на сторінку послуги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *