вул. Міста Шалетт 1А

СТО: 09:00-20:00; Автомийка: 08:00-22:00

 • Головна
 • /   Заміна рідини гідропідсилювача керма

Заміна рідини гідропідсилювача керма

Щоб гідропідсилювач керма (ГПК) працював справно, цьому пристрою необхідна робоча рідина. Саме через неї відбувається передача тиску з одних елементів кермового управління на інші, що в результаті значно полегшує поворот керма, робить управління машиною більш плавним, пом'якшує удари на нерівностях дороги. Крім того, мастило ГПК змащує деталі механізму, захищаючи їх від зносу та корозії.

Витік рідини гідропідсилювача або втрата її первинних властивостей призводить до того, що кермо стає тугим і неслухняним, а ризик аварійної ситуації на дорозі зростає. Замінити рідину ГПК згідно з усіма рекомендаціями вам допоможуть майстри автосервісу DZigora Complex. Ми працюємо на лівому березі Києва без вихідних.

Ціни на послуги

Послуга Ціна, грн.
Заміна рідини ГПК від 300

Чому варто вибрати наш автосервіс

Швидкий сервіс

У більшості випадків, якщо немає сильного забруднення рідини, заміна мастила ГПК займає до 30 хвилин. У складних випадках може знадобитися до 1 години.


Сертифікована продукція

Ми запропонуємо вам тільки якісну рідину гідропідсилювача - саме ту, яка рекомендована виробниками для вашого авто.


Кафе на території

Поки наші фахівці працюють з автомобілем, загляньте в кафе Giraffe в будівлі автосервісу: тут можна випити кави або повноцінно пообідати.


Часті запитання

Навіщо потрібно міняти мастило в гідропідсилювачі?

Водії часто помилково вважають, що мастило в ГПК міняти не потрібно, оскільки воно заливається на весь термін служби авто або, принаймні, до найближчого серйозного ремонту кермового управління. Насправді, це не так.

 • Деталі, за мастило яких відповідає рідина, з часом зношуються, стираються, забруднюючи масло металевою стружкою й іншими продуктами зносу.
 • На рідину при водінні діє досить високий тиск і температура, що з часом не може не позначитися на її властивості.
 • Багато сучасних мастил ГПК містять цілий набір присадок, наприклад, для захисту від корозії. По мірі вироблення присадок захисні властивості втрачаються.

Усі ці фактори призводять до того, що рано чи пізно стає потрібна заміна рідини. Ця процедура допомагає знизити навантаження на насос та інші елементи ГПК, продовжити термін їх служби.

Коли потрібно міняти рідину гідропідсилювача керма?

Інформацію про інтервали заміни рідини в ГПК часто можна знайти в документації авто. Якщо таких відомостей немає, то фахівці рекомендують замінювати мастило з періодичністю кожні 60 тис. км пробігу або раз у 2-3 роки (дивлячись, що з цього настане раніше). Крім того, може знадобитися позапланова заміна:

 • при проведенні ремонтних робіт у кермовій системі (наприклад, при заміні насоса ГПК або кермової рейки);
 • при виникненні витоку (різкому зниженні рівня мастила);
 • якщо машина експлуатується в складних умовах - наприклад, на бездоріжжі або ґрунтових дорогах, що призводить до забруднення мастила.

Як перевірити, чи необхідна заміна мастила ГПК?

Про те, що рідину в гідропідсилювачі пора міняти, можуть свідчити такі ознаки:

 • знизилася керованість авто, кермо важко повертається;
 • відчуваються незвичайні поштовхи, вібрації на кермі;
 • з боку гідропідсилювача чути нетиповий шум (гудіння).

Найбільш надійний спосіб перевірити стан мастила ГПК - взяти пробу з бачка за допомогою підручних інструментів і нанести краплю на скло. Якщо колір рідини сильно відрізняється від початкового, вона стала каламутною, у ній видно частинки, або відчувається запах гару, то необхідна термінова заміна.

Приклади робіт

Наші сертифікати

Записатися